תאריך עדכון: 6/2019

טורינו, העיר היפה והבירה ההיסטורית שבצפון מערב איטליה, שוכנת למרגלות הרי האלפים ומציעה אפשרויות רבות למטיילים. הקרבה לאתרי הסקי, המלונות המפנקים, האתרים ההיסטוריים והאווירה המיוחדת, מציבים את העיר גבוה בטבלת יעדי החופשה הפופולריים באיטליה. ומה עם שומרי הכשרות? אתר עולם כשר מציע לכם מדריך לכל מה שאתם צריכים לדעת לפני שנוסעים לחופשה בטורינו, מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות. המדריך המלא:

מאת: איתמר, יועץ עולם כשר

רשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר לרכוש בחנויות בטורינו.

מסעדות כשרות

אין מסעדות כשרות בטורינו! ניתן להזמין אוכל בבית חב”ד.

מידע על בית חב”ד בטורינו, תפילות, סעודות שבת, דרכי התקשרות ועוד.

חיפשת מידע על כשרות בטורינו? אולי יעניין אותך גם:

מילאנו | ונציה

טורינו – תעודת זהות

מדינה: איטליה
מטבע: אירו
שעון: GMT‎+2 (שעה פחות משעון הקיץ בישראל)
קידומת בינלאומית: 39-011+
חשמל: 220 V
זמן טיסה: כ-6 שעות

מפת טורינו

5 אטרקציות מומלצות בטורינו

  • מולה אנטונליאנה
  • המוזיאון המצרי
  • הארמון המלכותי של בית סבויה
  • פארק ולנטינו
  • אצטדיון אליאנץ – יובנטוס

הידעת?

קבוצה קטנה של יהודים התיישבה בטורינו בשנת 1424 בראשם הבנקאי הצרפתי, אליאס אלמאני, שעבר לגור בעיר עם משפחתו. מאז חיו היהודים בעיר כקהילה קטנה תחת חסות הדוכס מסאבוי. היהודים הורשו להתגורר במתחם קטן שם עסקו במסחר. המיסים ששילמו היהודים בטורינו היו גבוהים במיוחד והטלת מסים חדשים איימה באופן קבוע על היהודים שהסתכנו במאסר או בגירוש. תחת חסות הדוכס מסאבוי הוקמו בעיר בנקים של יהודים, תלמודי תורה, ובהמשך גם בית חרושת לבדים.

הסיפוח של העיר לצרפת בשנת 1798, הביא ליהודים חופש תנועה והם הורשו לצאת מתחומי הגטו. אך עם נפילתו של נפוליאון בשנת 1814, חזר המלך ויקטור עמנואל הראשון וחוקק את ההגבלות כנגד היהודים. כמה שנים לאחר מכן קיבלו היהודים זכויות שוות באופן יחסי וחלקם גם נלחם לצד האיטלקים בצבא סרדיניה. החופש היחסי משך לעיר יהודים נוספים ובשנת 1884 הוקם בעיר בית הכנסת הגדול של טורינו.

תקופת מלחמת העולם השנייה פגעה בקהילה והגרמנים שלחו כמה עשרות יהודים למחנות הריכוז. חלק מבני הקהילה הצליחו להימלט וחברו לפרטיזנים. עם סיום המלחמה, נותרו בעיר טורינו כ-3000 יהודים. כיום חיים בטורינו כמה מאות יהודים, ויש בית חב”ד פעיל ושירותי קהילה.

המידע יכול לעזור לשומרי כשרות בטורינו?

שיתוף: