יש קסם מיוחד בטיול אל אגם, המים הכחולים משקפים את צבע השמים ואגמים רבים באירופה מציעים נקודות תצפית, שייט, טיולי טבע ופעילויות ספורט מים. לפניכם רשימה של 10 האגמים היפים באירופה.

אגם האלשטאט (Hallstätter)

האגם הממוקם באוסטריה בסמוך לגבול הגרמני, מוקף במדרונות מיוערים תלולים שנותנים לו אופי של פיורד. אפשר לטייל בין הכפרים הקטנים השוכנים על גדות האגם, לדוג, לצלול בסירות שטוחות מסורתיות וגם לצאת למסלולי הליכה בטבע ההררי.

אגם גארדה (Garda)

האגם הגדול באיטליה הוא גם מהיפים והפופולריים ביותר בארץ המגף. כבר בתקופת האימפריה הרומית נחשב האזור ליעד מועדף לנופש. סביב האגם יש עיירות היסטוריות וכפרי נופש וספא. בסמוך לאגם ממוקם פארק שעשועים גדול למשפחות.

אגם לוגאנו (Lugano)

בדרום שוויץ, על גבול איטליה ממוקם אגם לוגאנו, מהיפים באירופה. האגם מוקף בפארקים פורחים, עיירות מימי הביניים, מוזיאונים ועוד. בלוגאנו מדברים שוויצרית במבטא איטלקי והיא נחשבת כמקום שטוף שמש ומלא בטבע יפהפה.

אגם בלד (Bled)

האגם הממוקם בסלובניה נחשב כאטרקציה תיירותית פופולרית והתפרסם בזכות מי טורקיז ונוף ציורי במיוחד. הדרך הטובה ביותר ליהנות מנופי האגם היא לצאת למסלול טיול סביבו. בסביבה יש גם טירה עתיקה, כנסייה ועוד.

אגם ברינץ (Brienz)

בסביבה ההררית המרהיבה של האלפים, ממוקם אגם ברינץ, מהאגמים המפורסמים בשוויץ. אפשר לצאת לשייט באגם, לטייל במקומות היפים שסביבו, לבקר במפלי גיסבאך (Giessbach) הסמוכים ואף לצאת ברכבת קיטור עתיקה אל מסלול מלא בנופים.

אגם קוז’יאק (Kozjak)

האגם המלאכותי הגדול במקדוניה נמצא כ-30 קילומטר מעיר הבירה והוא פנינת טבע יפהפייה עם מפרצים ויערות הגולשים אל שפת האגם. בסמוך ממוקמת תחנת כוח וסכר גדול המשמשים לייצור חשמל.

אגם המלכים (Königssee)

אגם בגרמניה, השייך לפארק לאומי גדול. לאגם יש מוניטין של מים צלולים ואפשר לצאת לשייט בין הנופים והצוקים התלולים. על גדות האגם יש בתים ומבנים מסורתיים והוא מוקף ביערות.

אגם שניארדווי (Sniardwy)

האגם הגדול ביותר בפולין הוא אתר תיירותי נחשב ומוקף בטבע ונופים יפים. האגם מושך אליו חובבי טבע, דייגים וחובבי שייט.

אגם סקאדר (Skadar)

האגם הגדול בבלקן מחולק בין אלבניה למונטנגרו ומוקף בצוקים דרמטיים, חופים סלעיים, מנזרים, כפרי דייגים ועוד. אזור האגם הוא שמורת טבע גדולה עם מינים רבים של חיות בר וציפורים.

אגם סאנאבריה (Sanabria)

כשלוש שעות וחצי נסיעה ממדריד, ממוקם אגם ספרדי קסום ומלא באגדות. מרכז המבקרים שוכן במנזר מהמאה ה-12 וממנו ניתן לצאת לטיולים וסיורים באזור. כמו כן, באגם יש אפשרויות רבות לספורט מים.