שמירת כשרות בחו”ל יכולה להיות משימה לא פשוטה. התקציב לטיול יכול לעלות משמעותית, שלא לדבר על מעבר לתזונה צמחונית. אז כמו במשפט הידוע “צרת רבים, חצי נקמה”, מגזין יוסל’ה מגיש לכם את עשר המכות למטייל הכשר:

דג זהב – ככל שהמוצר נדיר יותר והביקוש עולה, מה לעשות, המחיר קופץ. ארוחות במסעדות כשרות יכולות להיות עסק די יקר, במיוחד אם מדובר במנות דג מושקעות או בשריות.

גברת עם סירים – כשיש דירה ואפשרות לבשל, יש כאלו שיביאו איתם סירים ועוד כלי בישול שימושיים. הדבר הזה כבד ולפעמים גם שביר, תאמינו לנו, אבל שווה. רק בלי החמין בפנים בבקשה.

“זה סכין חלבית” – רגע לפני שהסכינים שלכם יעברו במכונת השיקוף של שדה התעופה, נסו להימנע מסיטואציות לא נעימות ולהצהיר שאתם אורזים את הסכינים כדי לשמור כשרות. בהצלחה עם זה.

מקום לדאגה – איזה כיף שיש חב”ד וארוחת שישי כשרה למהדרין, אבל מה עושים כשאין עוד מקום? ואל תעמדו מחוץ לדלת כדי לבקש שאריות מהחלה.

הבדלה בחצות – השעון הישראלי מוציא את השבת מקסימום בשעות הערב המאוחרות, אבל יש מקומות בעולם שהשבת יוצאת קרוב יותר לחצות. ועוד לא דיברנו על חגים כפולים ומשולשים.

חג שמח – תמיד קינאתם באלו שבחו”ל שחוגגים פעמיים? הנה יש לכם הזדמנות לדעת איך זה מרגיש. ותאמינו לנו, לפעמים זה מייגע.

איך אומרים “חד פעמי”? חיפוש כלים חד פעמים בחנויות בכמה ערים בעולם, יכול להיות משימה שלא הייתה מביישת את שרלוק הולמס בימיו הגדולים. מה כבר ביקשתם? אנחנו לגמרי מזדהים.

אולי עם השיניים – טונה? יש. מלפפונים חמוצים? יש. אפילו תירס יש! אבל רגע, איפה הפותחן. אם גם אתם התנסיתם בסיטואציה הזו וניסיתי להיזכר בהוא ביוטיוב שפותח בקלות עם השיניים, תסכימו שברוב המקרים זה לא נגמר בטוב.

“התפוח השביע אותי” – אין משהו שיכול להרוס טיול נעים, יותר מתחושת רעב מתמדת. תעשו טובה לעצמכם ואל תבנו רק על התפוח שמגישים בארוחת הבוקר, זה לא יספיק.

צייר צרפתי – יש כאלו שיסתובבו עם כיפה ללא תחושת פחד, ויש כאלו שיעדיפו כובע בייסבול אמריקני או כובע של צייר צרפתי. הבעיה היא שהסיכוי שיחשבו שאתם ציירים צרפתיים הוא די אפסי.