בשיתוף: VisaNow

  1. ויזה לארה”ב – עוד לפני שהתחלתם לתכנן את הטיול לארה”ב, אתם חייבים לדאוג לויזה. ללא הויזה לא תותר כניסתכם לארה”ב, וחשוב לזכור שבממוצע לוקח מספר שבועות עד חודש לקבל את הויזה. ניתן להיעזר בשירות חברת ויזות אמינה לארה”ב העוסקת בנושא ומסייעת ללקוחות לעבור את התהליך ללא כאב ראש מיותר וללא זמני המתנה ממושכים. מומלץ להוציא את הויזה מוקדם ככל הניתן משום שרק לאחר שהויזה תאושר תוכלו לרכוש כרטיסי טיסה בלב שקט.
  1. כרטיסי טיסה – ככלל אצבע ניתן לומר שלרוב ככל שיעד הטיסה שלכם יותר רחוק והקדמתם להזמין כרטיס טיסה כך המחיר יהיה נמוך יותר. לכן כדאי מאוד לדאוג להוציא ויזה ולעשות את כל התוכניות הרבה זמן מראש על מנת שתוכלו לרכוש כרטיס טיסה במחיר זול יותר. פערי המחירים יכולים להגיע לכדי 10% ממחיר הכרטיס (!!). בשונה מפעם היום לשומרי הכשרות ישנן אופציות נוספות בקרב חברות התעופה והם אינם חייבים לטוס עם אל על ועל ידי זה ליהנות ממחירים תחרותיים יותר. אם כי חשוב מאוד להדגיש כי כדאי לוודא מראש מול חברת התעופה את סוג הכשרות מכיוון שהרבה חברות תעופה אומנם מספקות ארוחות כשרות בהזמנה מראש אבל לא בהכרח כשר למהדרין או גלאט.
  1. ביטוח נסיעות – “ונִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם”, ציווי זה הוא חשוב ביותר וחשיבות הביטחון הפיזי כאשר נמצאים רחוק מהבית היא אך עולה ביחס לחיי היום יום. פעמים רבות אנחנו נוקטים בגישה של “יהיה בסדר בעז”ה” אך חשוב לזכור שעלינו קודם כל לשמור על עצמנו ולדאוג לכך שאם חלילה קורה משהו אנחנו נוכל לקבל עזרה חיצונית. ביטוח נסיעות לחו”ל ובמיוחד ביטוח רפואי הוא דבר חשוב ביותר, במידה וחלילה תחלו ולא תהיו מבוטחים תצטרכו לשאת בהוצאות טיפול רפואיות בחו”ל בעלויות שיכולות להגיע לאלפי ואך עשרות אלפי דולרים. ביטוח רפואי מכסה ביקורי חירום, אישפוז ואך ניתוחים בחו”ל.
  1. תכנון הטיול – ארה”ב היא מדינה ענקית בה חיים מעל 300 מיליון תושבים. היא המדינה השלישית בגודלה בעולם מבחינת השטח. מדינה בעלת עירוב תרבויות, נופים, ערים רבים ומגוונים. ישנם סוגי טיולים רבים לארה”ב, חלק מהמטיילים עושים טיול מחוף לחוף, חלק מגיעים לערים מרכזיות בלבד, חלק יוצאים לקרוזים שבדרך כלל יוצאים ממיאמי ועוד.
  1. כסף – המטבע היחיד בו תוכלו להשתמש בארה”ב הוא דולר אמריקאי, לא יורו ולא אף מטבע אחר לא יכובדו על ידי אף אחד בארה”ב. את ההמרה או ה”החלפה” של הכסף מומלץ מאוד לעשות מבעוד מועד עוד בישראל אצל חלפן מוסמך בעל רישיון או בבנק (אם כי עמלות הבנקים גבוהות מאוד פעמים רבות, מה שהופך את הפעולה ללא כדאית). כאשר פורטים שקלים לדולרים או לכל מטבע אחר, ניתן לבקש כי החלפן ינפיק לכם רשימה ממוחשבת עם המספרים הסידוריים של השטרות אותם קיבלתם ממנו. כך במידה ותיתקלו בבעיה תוכלו תמיד לדרוש את כספכם בחזרה ממנו מאחר ויש לכם תיעוד מסודר כי קיבלתם את השטר ממנו. אצל חלפן מוכר ומוסמך זה לא יקרה בכל מקרה. כמובן שניתן להשתמש בכל סוגי כרטיס אשראי בינלאומי, כדאי לוודא לפני יציאתכם מישראל עם חברת האשראי והבנק את שער ההמרה ועמלות השונות.
  1. לינה – במדינה אליה מגיעים בכל שנה כ 70 מיליון תיירים ישנם הרבה בתי מלון, הרבה מאוד. יחד עם זה לא כל בית מלון או אכסניה ייענו על הצרכים שלכם. כמובן שעניין של נוחות, מיקום ומצב הטיפוח של הבית מלון עולים כסף והמחירים יכולים לנוע בין 50 דולר ללילה באכסניה זולה מאוד בניו יורק ועד לעשרות אלפי דולרים ללילה. עצה שלנו אליכם: אם תגדירו לעצמכם היטב מה מטרת הטיול שלכם, כמה זמן הוא יימשך וכמה כסף עומד לרשותכם אז תוכלו לקבל החלטה מושכלת בנוגע לבחירת בית המלון. חשוב מאוד אם הינכם מגיעים לעיר פופולרית מאוד כגון ניו יורק ואין לכם משפחה או חברים שאצלם תבחרו ללון אז כדאי מאוד שתזמינו מקום בבית מלון הרבה זמן מראש. מחירי הלינה בעיר הינם בין היקרים ולפעמים פשוט אין מקום כי הכל בתפוסה מלאה. תשקלו את האופציה לשכור דירה לתקופה, פעמים רבות זה יוצא יותר זול משמעותית מאשר מלון במיוחד כאשר מדובר במשפחה של כמה נפשות שמגיעה לטייל.
  1. אוכל – ארה”ב היא מדינה שברוב שטחה קל מאוד לנוסע הכשר לטייל בה. מרבית בתי המלון בערים הגדולות מגישים גם ארוחות כשרות. כמעט בכל סופר ישנם מוצרים כשרים (לרוב אות U או K בעיגול על המוצר עצמו). בערים כמו ניו יורק בה מתגוררת אוכלוסיה יהודית רבה מאוד אין שום בעיה למצוא מסעדות כשרות. כמובן שאם אתם נמצאים במקומות יותר מרוחקים או ערים אחרות כדאי לבדוק מראש איפה תרצו לסעוד. מידע שימושי רב וטיפים לגבי מקומות כשרים תוכלו למצוא אצלנו באתר יוס’לה.
  1. הפרשי שעות – קחו בחשבון שהפרש שעות בין ישראל לבין ארה”ב הוא כ 7 שעות (חוף מזרחי, ניו יורק). כך שחגים ושבת נכנסים בשעות שונות לגמרי ממה שאתה רגילים. כמו כן מחשיך בשעות שונות מאשר בישראל. אם הינכם מתכננים את הטיסה לפני הסופ”ש חשוב מאוד לקחת את זה בחשבון, כי לא בא לכם למצוא את עצמכם חצי שעה לפני כניסת השבת בשדה תעופה עמוס בעשרות אלפי נוסעים.
  1. בטחון אישי – ארה”ב היא מדינה בה אחוז האנטישמיות הוא נמוך מאוד ביחס למרבית העולם. יהודים דתיים בלבוש מסורתי יכולים להרגיש חופשי לטייל בלי לחשוש להתנכלויות במיוחד בערים הגדולות בהן ישנה אוכלוסיה יהודית רבה כגון ניו יורק, בוסטון, לוס אנג’לס. הרוב המוחלט של תושבי ארה”ב מתייחסים בכבוד לדתות שונות ולא ממש מעניין אותם איך אתם נראים או מה אתם לובשים, הם גם רגילים לראות יהודים דתיים.
  1. תקשורת – מומלץ לרכוש כרטיס “סים” בינלאומי. ישנן שלל חברות בישראל המציעות את השירות ובתמורה לכמה עשרות דולרים תוכלו לתקשר במחיר זול מאוד גם בחו”ל או אפילו לרכוש חבילת דקות שיחה לישראל ולמספרים מקומיים.

טיסה כשרה, נעימה ובטוחה.