טיול כשר למדינות הבלטיות - קולות הצפון

טיול מאורגן בעקבות מורשת יהודית עתיקה עם Gamla ואוכל כשר – החל מ-1450 € לאדם על בסיס חצי פנסיון.

תאריכים קרובים: י”ב-י”ט אייר תשע”ז (8-15.5.2017) | כ”ז סיון-ד’ תמוז תשע”ז (21-28.6.2017) | י”ז-כ”ד אב תשע”ז (9-16.8.2017) | להרשמה צרו קשר

מטיילים ממליצים

“כל הכבוד על כל ההשקעה השירות ההקשבה העצות והטיפים. הייתה חופשה תוססת, קרה, מרעננת ונפלאה. זכינו לראות את מעשי הבורא המדהימים וחוזרים לארצנו הקדושה מלאי סיפוק”.
משפחת יונגר. פתח תקווה

“נהנינו עד מאוד מהטיול כולו. הארגון בתחום המלון, האוכל הכשר, היחס של העובדים היה יוצא מן הכלל. כמובן הנופים עשו את שלהם והמדריך היה מצוין. מודים לכם מאוד על הכל”.
הרב יעקב ורותי מידן

יום 1 – טירת האי

טיסה לוילנה דרך יעד ביניים באירופה. נצא משדה התעופה וניסע לעיר הבירה העתיקה של ליטא – טרקאי, נבקר במבצר טרקאי המרשים ובבית הכנסת הקראי – הכינסה (אם יתאפשר). נגיע לוילנה, צ׳ק אין במלון, ארוחת ערב ולינה בוילנה.

יום 2 – ירושלים דליטא

בשעות הבוקר נצא לסיור הכירות עם ״ירושלים דליטא״. נטייל בעיר העתיקה הברוקית, ברובע היהודי של וילנה/אזור הגטו, נצעד ברחובות בהם צעד הגאון מוילנה ודמויות מפורסמות אחרות , נשמע את סיפור המרד בגטו אשר נטלו בו חלק אבא קובנר וחבריו, נעצור ליד בית הכנסת של הגאון, נכיר מקרוב את סיפורה של אחת הקהילות המפורסמות בהיסטוריה היהודית. נבקר בבית הכנסת היחיד הנותר בעיר מאז מלחמת העולם השניה. נעלה ברכבל לתצפית היפה ביותר על וילנה ממרום מגדל גידימינס, נסייר באזור ״השער של השחר״ עם קטעי החומה העתיקה היחידים שנותרו בעיר, ניסע לביקור בבית העלמין היהודי, בקבר הגאון מווילנה וגר הצדק אברהם בן אברהם. ארוחת ערב במסעדה הכשרה ולינה בוילנה.

יום 3 – קובנה

נמשיך מערבה לכיוון העיר השניה בגודלה ובחשיבותה של ליטא – קובנה, עירם של לאה גולדברג, של
ישיבת סלובודקה, של תורת המוסר וכו. נבקר בחצר ביתה של לאה גולדברג, נמשיך לעיר העתיקה, נסייר בין רחובותיה הציוריים, נתרשם ממפגש שני הנהרות הזורמים בעיר, נמשיך לעבר השני של הנהר ניאמונס ונבקר ברובע היהודי העתיק – סלובודקה, נעצור ליד בניין ישיבת סלובודקה המפורסמת אשר במרוצת השנים עברה לחברון ומשם (אחרי פרעות תרפ״ט) לירושלים. נשמע את סיפורו של חסיד אומות העולם, קונסול יפן בקובנה אשר הציל אלפי יהודים ע״י הנפקת אשרות כניסה ליפן. נצא מקובנה לריגה – נסיעה של כ 5.3 שעות. צ׳ק אין במלון, התארגנות לשבת, קבלת שבת וסעודה, לינה בריגה.

יום 4 – שבת בריגה

תפילת שחרית בבית הכנסת וסעודה. את ההכרות עם ריגה נתחיל בעיר העתיקה. נחלוף על פני רחובות צרים מימי הביניים, נבקר בכיכר הקתדרלה המפורסמת, נעצור ליד בית ״שחורי הראש״ המופלא בכיכר העיריה, נבקר בשער השבדי ובכיכר הליווים, נחלוף על פני בניין הפרלמנט הלטבי ונשמע על הפוליטיקה היהודית מלפני השואה. מנוחה, סעודה שלישית, לינה בריגה.

יום 5 – הים הצפוני

אחרי ארוחת הבוקר נצא מריגה דרומה לכיוון העיירה באוסקה או בויסק כמו שהיהודים קראו לה. בסמוך
לעיר נמצא ארמון רונדלה אשר שימש כמעון הקיץ של נסיכי קורלנד. נבקר בארמון המרשים ובגנים
הסמוכים המרהיבים. אחרי הביקור בארמון נגיע לעיר אשר בשנת 1904 עזב אותה לטובת כהונה כרבה של
יפו והמושבות רב הקהילה – הרב קוק. בשעות הצהריים המאוחרות נחזור לכיוון ריגה ונמשיך לביקור
בעיירת הנופש המפורסמת של לטביה – יורמלה. הרביירה של ריגה. כאן ההזדמנות לשחות בים הצפוני
הקריר שהטמפרטורות בו נעות בין 16 ל-18 מעלות בשיא הקיץ. נחזור למרכז ריגה ונתרשם מאדריכלות הארט נבו או היוגנדשטיל בגרמנית – סגנון בנייה מפואר שהתפתח בסוף המאה ה19 במרכז ומערב אירופה, ריגה ידועה כפנינת היוגנדשטיל האירופית, נבקר ברחובות עם מקבץ הבניינים המרשימים והמפוארים ביותר – אליזבטס, אנטוניאס ואלברטה, נמשיך בטיול רגלי לאורך רצועת הפארקים המהממת מסביב העיר העתיקה, בפסל החרות – הסמל המובהק של לטביה ובגבעת הבסטיון ממנו נביט על בניין תאטרון האופרה המפורסם של ריגה. ארוחת ערב ולינה בריגה.

יום 6 – בדרך לטאלין

נתחיל את היום בביקור באזור הגטו מימי השואה, נבקר באנדרטת בית הכנסת השרוף ובמוזיאון הגטו, נבקר ביער רומבולה אשר שימש כגיא ההריגה של יהודי ריגה. נשמע את סיפורה של הקהילה היהודית אשר בין חבריה היו פרופ׳ ישעיהו ונחמה לייבוביץ, הפילוסוף ישעיהו ברלין , כאן זאב ז׳בוטינסקי הקים את תנועת בית״ר, נשמע את סיפור ההצלה של האדמו״ר השישי מליובאוויטש אשר מצא לו מקלט בריגה אחרי השחרור
מהכלא הסובייטי. נמשיך לשוק המפורסם של ריגה הנחשב לגדול בצפון אירופה, השוק שוכן בהאנגרים ענקיים אשר שימשו לאחסון הצפלינים בזמן מלחמת העולם הראשונה. נצא מריגה מזרחה לכיוון שווייצריה הלטבית״ – העיר סיגולדה. העיר נמצאת במרכזה של שמורת טבע המשופעת גבעות – טופוגרפיה הכל כך לא אופיינית למדינות הבלטיות. נבקר בשרידי המבצר הטבטוני, נטפס לפסגת המגדל אשר ממנו נשקף נוף מרהיב על הסביבה. נמשיך בנסיעתנו צפונה ואחרי חציית הגבול עם אסטוניה נעצור בבירת הקיץ של אסטוניה – פיארנו. נטייל לאורך המדרחוב ונמשיך בנסיעתינו צפונה לבירת אסטוניה – טאלין. בשעות הערב נגיע לטאלין. ארוחת ערב במסעדה הכשרה ותפילת ערבית בבית הכנסת החדש של הקהילה. לינה בטאלין.

יום 7 – מרגרטה השמנה

אחרי ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר העתיקה המוקפת חומה של טאלין. נסייר בעיר התחתית עם כיכר השוק המפורסמת עם בניין בית העיריה ובית המרקחת העתיקה משנת 1422 ,נמשיך לסיור בעיר העלית עם המבצר המרשים Toompeaa ממנו נשקיף על העיר העתיקה כולה ועל מרחבי הים הבלטי בואכה פינלנד. נבקר במגדל קיק אין דה קוק, אל העיר התחתית נחזור דרך המגדל ״מרגרטה השמנה״ ונמשיך לאזור הטרנדי המתחדש של בוטיקים ובתי הקפה – Rotermani בשעות אחר הצהריים נצא לסיור בפארק Kadriorg שבמרכזו נמצא ארמון ששימש את הצארים הרוסיים בביקוריהם בעיר והיום משמש את נשיא הרפובליקה. ארוחת ערב ולינה בטאלין.

יום 8 – פינלנד

בשעות הבוקר המוקדמות נפליג ברחפת מטאלין וכעבור שעתיים נעגון בבירת פינלנד – הלסינקי. קו הרקיע המפורסם של הלסינקי עם בניין הקתדרלה ושוק הדגים המפורסם יתגלה במלא הדרו. נבקר בכיכר הסנאט ובשוק המפורסם, נסייר לאורך שדרות האספלנדה האלגנטיות, נבקר בבית הכנסת ונשמע את סיפור הקהילה המרתק אשר הוקמה ע״י הקנטוניסטים, חיילים משוחררים מצבא הצאר הרוסי. נגיע לשדה התעופה ונמריא לארץ טיסה לארץ דרך יעד ביניים.

מחירים:

מחיר לאדם בחדר זוגי: 1450 €

תוספת לאדם בחדר בודד: 290 €

המחיר כולל:

טיסות הלוך ושוב | 6 לילות במלונות 4 כוכבים על בסיס חצי פנסיון כשר | צידה לדרך | שבת בפנסיון מלא | הפלגה מטאלין להלסינקי | כניסות לאתרים | אוטובוס תיירים צמוד | מדריך דתי דובר עברית.

*המחיר אינו כולל טיפים וביטוחים

[sta_anchor id=”contact”]

לפרטים נוספים ולהרשמה צרו איתנו קשר:

שם

אימייל

טלפון

> הפרטים מועברים לחברה המארגנת, ובכפוף לתנאי האתר